Kasa fiskalna jaka

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sytuację osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają cel prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, z lat często używanym w zakładach, a jeszcze przez nowego rodzaju usługodawców, zacząwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest tania u innego typu przedsiębiorców. Korzystają spośród niej przede wszystkim wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do tego, przecież i potrafi obsłużyć sporą sumę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT także w placówkach niebędących takiego sprzętu, zapisuje się je ręcznie, co nie jest odpowiednie z problemu widzenia poprawy efektywności i obsługi. To powoduje, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego typu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest popularny, ogranicza się z potrzebą wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy złotych i należy pamiętać, że narzędzie to, w przeciwieństwie do kasy, nigdy nie pracuje samo. Do jego obsługi przydatny jest to komputer zaopatrzony w odpowiedni program sprzedażowy, to wyjątkowo są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy to możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w sezonie druku paragonu, zaś nie, kiedy w sukcesie kas fiskalnych, tylko po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy myśleć o tymże do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma służyć i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam niezbędna w poszczególnym momencie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a ilość naszego asortymentu może wzrosnąć. Drugi ważny element, na jaki potrzebujemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze powodu od wielkości kodów i wydawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dzień - sklepowe- dane do całych placówek handlowych również osiągających dużo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie wykorzystuje się urządzenia mające jedynie jedną rolkę papieru na paragony dla kupujących, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na kartce SD.