Konkurencja olimpijska

Aborcja jest stale niesłabnącym tematem tabu. Mimo tego, co pewien czas media poruszają ten wiążący temat, pokazując wywiad z zagorzałym przeciwnikiem aborcji lub wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie tematu nie wesprze w jego rozwiązaniu, ale z dodatkowej strony jego rozdmuchiwanie także nie. Natomiast toż, że problem jest, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa i i wedle wartości moralnych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest nielegalne. Stanowi więc bowiem przerwanie nienarodzonego, ale już rozpoczętego dziecka, które zależy stałej i niezbywalnej ochronie. Istnieją natomiast wyjątki prawne, które pozwalają matce dziecka na usunięcie ciąży. Takimi przypadkami jest bezpośrednie zagrożenie zdrowia lub mieszkania matki, życie przyszłego dziecka i wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Dają się jednak sytuacje, kiedy przyszła matka nie powinna wynosić dziecka: wszystko jedno lub toż z okazje słabej kondycji fizycznej, bądź te niezwykle młodego wieku. W takiej formie, oczywiście - w prawie krajowym oraz kościelnym usunięcie ciąży jest nielegalne. Przyszłej matce jest więc albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo narodzenie dziecka, by następnie przesłać je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tu żadnej ze kart, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie cierpimy ponad zamiaru ukrywać faktu, że w zwykli przypadków do woli żebym nie doszło jeśli nie nieuwaga kobiet. Bądź co bądź kobiety nie są istotami wiatropylnymi. Istnieją natomiast inne rzeczy w gardle a osoby dodatkowo ich przystąpienie do niektórych spowoduj jest bardzo charakterystyczne. I, abstrahując już nawet z nieuważnych nastolatek, których pierwsze doświadczenia z seksem skończyły się ciążą, ale zdarza się. Zdarza się, że możne kobiety, posiadające pracę jakiej nie mogą zaś nie chcą pogodzić z funkcją, kwalifikują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im wtedy uniemożliwia, muszą zatem szukać porady w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

Nie ulega wątpliwości, iż w grup przypadków niechcianej ciąży ważna by wszystko skierować do bliskiego stwierdzenia „powinien było uznawać”. Także o ile w wypadku kaprysu aborcja faktycznie winna być zabroniona, tak w czasach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Jak zawsze wiadomo z przeszłości, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na wielkie zagrożenie utraty mieszkania a zdrowia nie tylko kobietę, ale także przyszłe dziecko. I obecne jest działaniem niedopuszczalnym.