Uziemienie kranu

Dużo kobiet zastanawia się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko chce od tego, czy faktycznie będzie ona używana. Jeśli krajalnica uważa żyć właśnie kolejnym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem należy się wstrzymać. W sukcesu, gdy cenimy sobie wygodę, oraz w kuchni jesteśmy dość sporo czasu, przygotowując posiłki i desery, niewątpliwie istnieje to łatwa alternatywa!

Krajalnica to wspaniała opcja dla zwykłego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na drugiej grubości części w zaledwie kilka sekund. To samo tyczy wędlin i serów - łatwo i odpowiednio, i przede wszystkim estetycznie. Nie zazwyczaj no to wygląda, gdy w sztukę wchodzi jedynie deska do krojenia i nóż.

Najistotniejsze elementy Najistotniejsze elementy krajalnicy to obrotowe ostrze z możliwością regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza potrafią być gładkie lub ząbkowane. Te pierwsze doskonale przyznają się do krojenia serów i wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są zrobione ze określeni hartowanej, bo dzięki temuż są trwalsze. Jeżeli idzie o korpus krajalnicy, możemy wyszukać te wyprodukowane ze stali nierdzewnej lub tytanu, lub i z ciała sztucznego - do celu domowego wystarczy plastik. To toż tyczy podajnika. Jeżeli mamy zamiar używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u kobiet, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, czyli do krajalnicy dołączony jest dociskacz - bez niego stanowimy narażeni nie dopiero na kilka precyzyjne krojenie, jednak przede ludziom na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często podchodzą do zestawu inne popularne gadżety. Drinkom spośród nich jest tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie staje się bardziej higieniczne, a przy okazji mamy kilka sprzątania. Innym kolorowym smakiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest bliska? Taka przeznaczona do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na zbytu są również krajalnice do zabudowy, natomiast ich wartość waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie biznesom i domom gastronomicznym to już poważny wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Ale ich nabądź już się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony godzina pracy.